
Історія Релігійного об’єднання Чернігівської єпархії УПЦ – приходу на честь Володимирської ікони Пресвятої Богородиці.
17 листопада 2013 року відбулися збори віруючих жителів м.Чернігова та членів “Чернігівського земляцтва в м.Києві” на якому:
– Створено «Релігійне об’єднання Української Православної Церкви Чернігівської єпархії – прихід на честь Володимирської ікони Пресвятої Богородиці у м Чернігові» (м.Чернігів, вул. Поліська. 13);
– Затверджений Статут приходу;
– Обрані Голова та члени парафіяльної ради.
9 грудня 2013 року – Статут приходу був затверджений Високопреосвященнішим Амвросієм, архієпископом Чернігівським і Новгород-Сіверським.
20 січня 2014 року – Статут приходу був зареєстрований розпорядженням № 9 Глави Чернігівської обласної державної адміністрації (Свідоцтво № 1255).
5 лютого 2014 року – «Релігійне об’єднання Української Православної Церкви Чернігівської єпархії – прихід на честь Володимирської ікони Пресвятої Богородиці у м Чернігові» було внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (№ 39082740, видано 7 лютого 2014 року, код № 390822740).
6 липня 2014 року, в день свята на честь ікони Божої Матері Володимирській, прихід відвідав з архіпастирським візитом Високопреосвященніший Амвросій, архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський. Владика Амвросій благословив побудову меж в честь Рівноапостольного великого князя Володимира.
4 жовтня 2014 по благословенню Високопреосвященнішого Амвросія, архієпископа Чернігівського і Новгород-Сіверського, відбулося перше офіційне богослужіння: акафіст свт. Феодосію Чернігівському та поминальна панахида. (Субота, свято віддання Воздвиження, свт. Дмитра Ростовського).
4 листопада 2014 року – указ Високопреосвященнішого Амвросія, архієпископа Чернігівського і Новгород-Сіверського про доручення ієромонаху Веніаміну (Носач) обслуговування парафії на честь ікони Божої Матері Володимирській м.Чернігова з правом здійснення богослужіння і треб в установленому порядку. (Вівторок, свято Казанської ікони Божої Матері).
11 листопада 2014 року – отримання ієромонахом Веніаміном антимінса від Високопреосвященнішого Амвросія, архієпископа Чернігівського і Новгород-Сіверського.
(Вівторок, свято преп. Амвросія Печерського).
16 листопада 2014 року – звершено першу Божественну літургію.
(Воскресіння, свято оновлення храму вмч. Георгія в Лідді).
2 січня 2015 року за організаційної підтримки ієромонаха Веніаміна і Мартенса Андрія Вадимовича відбулася паломницька поїздка в Київ студентів Чернігівського духовного училища.
26 березня 2015 року – перше соборне богослужіння ієромонаха Веніаміна з ієреєм Сергієм Бобровником.
(Четвер, Четверток Великого канону і Мариино стояння).
9 квітня 2015 року – відкритий розрахунковий рахунок приходу
У квітні 2015 року жителька Чернігова, яка проживає по вул. Поліська, були передані в дар старовинні ікони Ісуса Христа і Пресвятої Богородиці, які були врятовані її бабусею під час пожежі в Глухівському жіночому монастирі.
Близько десяти років тому дана мешканка хотіла передати ці ікони в дар Свято-Успенському Єлецькому жіночому монастирю в м.Чернігові, але ігуменя Амвросія (Іваненко, + 2006) відмовилася прийняти ікони і благословила передати їх церкві, яка буде зведена по вул. Поліській, поруч з будинком дарувальниці.
У квітні – травні 2015 року почалися роботи по закладці фундаменту під новий боковий вівтар на честь Рівноапостольного великого князя Володимира.
3 червня 2015 року – перше офіційне святкування на честь ікони Божої Матері Володимирській. Соборне служіння ієромонаха Веніаміна з протоієреєм Володимиром Касьяненко і ієреєм Сергієм Бобровником.
(Середа, свято ікони Божої Матері Володимирській).
30 листопада 2015 р Високопреосвященніший митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій звершив чин освячення закладного каменю у фундамент прибудови в ім’я Рівноапостольного великого князя Володимира.
Парафіяни постійно відвідують святі місця і православні святині. Зокрема, силами парафіян за короткий період були організовані паломницькі поїздки в:
– Глинську пустинь;
– м. Київ: (Звіринець, Іонинського монастиря, Київсько – Печерська Лавра);
– Домницький монастир і смт. Седнів;
– С. Полонки, Прилуцький район і Густинський монастир;
– Монастир на честь прп. Лаврентія Чернігівського с. Вересоч;
– С. Княжичі, Київська область;
– м. Київ:
(Йорданський – Миколаївська церква, Голосіївська пустинь, Лісове кладовище).
Щонеділі після вечірнього богослужіння в парафії проводяться бесіди та навчання парафіян як початкам православ’я, так і основним догматам православної віри.
По вівторках о 18.00 проводяться співбесіди з православною молоддю.
Богослужіння відбуваються в 8.00. (Божественна літургія по великих святах і в неділю).
Вечірні служби напередодні великих свят і воскресіння в 17.00 (в Великий піст о 16.00).
Священик – ієромонах Веніамін (Носач), тел.068 430 27 02.
E – mail: nvs_uak@ukr.net
Помічник голови парафіяльної ради – Миронов Володимир Миколайович, тел. (0462) 644-202, 050 640 43 98.