[:RU]ПАСХАЛЬНОЕ БОГОСЛУЖЕНИЕ В СВЯТО-ТРОИЦКОМ КАФЕДРАЛЬНОМ СОБОРЕ ЧЕРНИГОВА[:ua]ПАСХАЛЬНЕ БОГОСЛУЖІННЯ У СВЯТО-ТРОЇЦЬКОМУ КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ ЧЕРНІГОВА[:uk]ПАСХАЛЬНЕ БОГОСЛУЖІННЯ У СВЯТО-ТРОЇЦЬКОМУ КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ М. ЧЕРНІГОВА[:]

[:RU]ПАСХАЛЬНОЕ БОГОСЛУЖЕНИЕ В СВЯТО-ТРОИЦКОМ КАФЕДРАЛЬНОМ СОБОРЕ ЧЕРНИГОВА[:ua]ПАСХАЛЬНЕ БОГОСЛУЖІННЯ У СВЯТО-ТРОЇЦЬКОМУ КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ ЧЕРНІГОВА[:uk]ПАСХАЛЬНЕ БОГОСЛУЖІННЯ У СВЯТО-ТРОЇЦЬКОМУ КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ М. ЧЕРНІГОВА[:]

28.04.2019 0 By admin

[:RU]

28 апреля Высокопреосвященнейший Амвросий, митрополит Черниговский и Новгород-Северский, совершил Пасхальную Божественную литургию в Свято-Троицком кафедральном соборе г. Чернигова.

Его Высокопреосвященству сослужило духовенство кафедрального собора  во главе с секретарем епархии прот. Игорем Пиданом.

Перед Пасхальной службой все верующие получили из рук митрополита Амвросия частицу Благодатного Огня.

Незадолго до полуночи Его Высокопреосвященство возглавил совершение полунощницы, на которой Плащаницу полагают на святой Престол, где она должна оставаться до Отдания Пасхи.

Пасхальная утреня началась в полночь. Торжественный благовест возвестил о наступлении великой минуты светоносного праздника Воскресения Христова.

Крестный ход, совершаемый в пасхальную ночь, — это шествие Церкви навстречу воскресшему Спасителю. Обойдя храм, крестный ход остановился перед закрытыми дверями, как перед входом в пещеру Гроба Господня.

Высокопреосвященнейший Амвросий и священнослужители трижды поют радостный пасхальный тропарь: «Христос воскресе из мертвых, смертию смерть поправ и сущим во гробех живот даровав». Отверзаются церковные двери, и крестный ход с этой радостной вестью шествует в храм.

По завершении Пасхальной утрени было прочитано огласительное слово свт. Иоанна Златоуста.

Затем была совершена Божественная литургия и освящение артоса — особого хлеба с изображением Креста или Воскресения Христова (он хранится в храме до следующей субботы, когда раздается верующим).

Во время богослужения Евангелие было прочитано на разных языках в воспоминание того, что о воскресении Христа апостолы проповедовали всем народам на их родных языках.

Пасхальное послание Высокопреосвященнейшего митрополита Амвросия огласил прот. Алексий Коломиец.

По отпусте литургии духовенством были пропеты стихиры Пасхи и провозглашены уставные многолетия. После чего владыка Амвросий обратился к молящимся с архипастырским словом, в котором сердечно поздравил молящихся с праздником Светлого Христова Воскресения.

[:ua]28 квітня Високопреосвященніший Амвросій, митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський, звершив Пасхальну Божественну літургію в Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Чернігова.

Його Високопреосвященству співслужило духовенство кафедрального собору на чолі з секретарем єпархії прот. Ігорем Пиданом.

Перед Великодньою службою всі віруючі отримали з рук митрополита Амвросія частку Благодатного Вогню.

Незадовго до півночі Його Високопреосвященство очолив звершення полунощницы, на якій плащаницю покладають на святий Престол, де вона знаходиться до Віддання Пасхи.

Пасхальна утреня розпочалася опівночі. Урочистий благовіст сповістив про настання великої хвилини світлоносного свята Воскресіння Христового.

Хресний хід, який звершують у пасхальну ніч, – це хід Церкви назустріч воскреслому Спасителеві. Обійшовши храм, хресний хід зупинився перед зачиненими дверима, як перед входом до печери Гробу Господнього.

Високопреосвященніший Амвросій і священнослужителі тричі співають радісний великодній тропар: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував». Отверзаются церковні двері і хресний хід з цією радісною звісткою простує в храм.

По завершенні Великодньої утрені було прочитано Слово свт. Іоанна Златоуста.

Потім було звершено Божественну літургію та освячення артоса – особливого хліба з зображенням Хреста або Воскресіння Христового (він зберігається в храмі до наступної суботи).

Під час богослужіння Євангеліє було прочитано на різних мовах в спогад того, що про Христове Воскресіння апостоли почали проповідувати всім народам на їх рідних мовах.

Пасхальне послання Високопреосвященнішого митрополита Амвросія виголосив прот Алексій Коломієць.

Після відпусту літургії духовенством були проспівані стихири Пасхи і проголошені статутні многоліття. Після чого владика Амвросій звернувся до віруючих з архіпастирським словом, в якому сердечно привітав молільників зі святом Світлого Христового Воскресіння.

[:uk]1 травня 2016 р. Високопреосвященніший Амвросій, митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський, звершив Пасхальну Божественну літургію в Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Чернігова.

Владиці співслужило духовенство кафедрального собору на чолі з секретарем єпархії прот. Ігорем Пиданом і настоятелем собору прот. Іоанном Фесик.

Перед Великодньою службою всі віруючі отримали з рук митрополита Амвросія частку Благодатного Вогню.

Незадовго до півночі Його Високопреосвященство очолив звершення полуношниці, на якій плащаницю кладуть на святий Престол, де вона повинна залишатися до Віддання Пасхи.

Пасхальна утреня почалася опівночі. Урочистий благовіст сповістив про настання великої хвилини світлоносного свята Воскресіння Христового.

Хресний хід, який звершують в пасхальну ніч, – це хід Церкви назустріч воскреслому Спасителю. Обійшовши храм, хресний хід зупинився перед зачиненими дверима, як перед входом до печери Гробу Господнього. Високопреосвященніший Амвросій і священнослужителі тричі співають радісний великодній тропар: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував». Отверзаются церковні двері, і хресний хід з цією радісною звісткою простує в храм.

По завершенні Великодньої утрені було прочитано привітальне слово свт. Іоанна Златоуста.

Потім було звершено Божественну літургію та освячення артоса – особливого хліба з зображенням Хреста або Воскресіння Христового (він зберігається в храмі до наступної суботи).

Під час богослужіння Євангеліє було прочитано на різних мовах в спогад того, що про воскресіння Христа апостоли почали проповідувати різними всім народам на їх рідних мовах.

Євангеліє церковнослов’янською прочитав протодиякон Василь Кінжібало, давньоєврейською мовою, на якому були написані книги Старого Завіту – Високопреосвященніший митрополит Амвросій, німецькою – протоієрей Ігор Пидан, латинською – диякон Олексій Мандзюк, на українському – прот. Алексій Коломієць, польською – прот. Феодор Мандзюк, на болгарському – прот. Сергій Шульга, румунською – диякон Іоанн Моніка, на сербському – прот. Артемій Сластьон, російською – прот. Андрій Фесик, англійською – ієродиякон Пімен (Буртовий), на українському – ієрей Сергій Лавриненко.

Після відпусту літургії духовенством були проспівані стіхири Пасхи і проголошені уставні многоліття. Після чого владика Амвросій звернувся до віруючих з архіпастирським словом, в якому сердечно привітав парафіян зі святом Світлого Христового Воскресіння.

[:]